TEPTA Aydınlatma tarafından 2016’da 25. Yıl kutlamaları kapsamında başlatılan “25 mimar ile sohbet“ programı sona yaklaşırken birbirinden değerli konukları ağırlıyor
Bugüne dek Cem Sorguç, Nevzat Sayın, Gökhan Avcıoğlu, Dara Kırmızıtoprak, Cem Kocacıklıoğlu, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Alper Derinboğaz, Şebnem Buhara, Gürhan Bakırküre, Boran Ekinci,Zafer Akay, Jale Kulin, Kurtul Erkmen, Nilüfer Kozikoğlu gibi mimarları sohbet programında ağırlayan TEPTA, programın sonuna yaklaşırken değerli isimleri konuk etmeye devam ediyor.
Programın 17 Ekim Salı günkü konukları Salih Küçüktuna ve Gökhan Karakuş. İkili , kırsal yerleşimdeki konutlar, Biyofilik tasarım ve Sosyal çalışma alanları ekseninde gündeme dokunan bir sohbet gerçekleştirecekler. Farklı biçimlerde görünür olan kentten köye göç halinin iyi bir mimarlıkla buluşmasının konuta dönüşme serüvenini, bir yandan kentteki yaşamın ayrılmaz gerekliliği olan çalışma alanlarının da biyofilik tasarım ile yeniden şekillenmesi üzerine yapılan araştırmaları tartışacakları bu nadir sohbeti heyecanla bekliyoruz.